ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3978604
*
nr 397 8604
Spegel
höjd: 143
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 09:07:24
1
1.000 kr
19/2 17:05:44
2
350 kr
19/2 17:06:46
2
450 kr
19/2 17:08:20
2
550 kr
19/2 20:36:46
3
700 kr
19/2 21:58:39
4
950 kr
20/2 11:31:12
5
1.300 kr
20/2 11:45:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 397 8604
Spegel
höjd: 143
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 09:07:24 | 1 | 1.000 kr |
| 19/2 17:05:44 | 2 | 350 kr |
| 19/2 17:06:46 | 2 | 450 kr |
| 19/2 17:08:20 | 2 | 550 kr |
| 19/2 20:36:46 | 3 | 700 kr |
| 19/2 21:58:39 | 4 | 950 kr |
| 20/2 11:31:12 | 5 | 1.300 kr |
| 20/2 11:45:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



